Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

        4 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym można było usłyszeć wiele języków. A to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, który świętowaliśmy korowodem plakatów i interaktywną akademią.

    Krótka prezentacja wprowadziła uczniów w świat języków świata: mogliśmy się dowiedzieć, że istnieje ich na świecie ponad 7 tysięcy, który język jest najtrudniejszy, jak pisze się po arabsku czy dziękuje po węgiersku. Kolejnym punktem programu było zaśpiewanie znanej piosenki "Panie Janie" aż w siedmiu różnych językach, a potem zobaczyliśmy krótki skecz: "W hotelu", który pokazał nam jak znajomość języków obcych może pomóc w życiu i pracy.

    Punktem kulminacyjnym imprezy był Quiz językowy. Odpowiadanie na pytania i licytowanie za pomocą słodkości zaangażowało nie tylko uczestników zabawy ale całą publiczność nie wyłączając nauczycieli. Dzień Języków Obcych miał także dwie imprezy towarzyszące. Wszystkie klasy Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej przygotowały plakaty prezentujące powitania w różnych językach, z których powstała fantastyczna wystawa. W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę książek w różnych językach, którą uczniowie chętnie odwiedzali. Dzień Języków obcych przygotowali pani Jagoda Połatyńska, pani Ewa Biel, pani Małgosia Nędza, pani Renata Pąchalska i pan Tomek Korta. Zapraszamy za rok!