Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

SPECJALNY OŚRODEK

SZKOLNO - WYCHOWAWCZY NR 1

 ROZPOCZĄŁ PRZYGODĘ Z E-TWINNING

 

    Nowy semestr rozpoczęliśmy nowymi projektami. W ramach Erasmus+ Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy rozpoczął przygodę z e-Twinning.

    eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning motywuje i otwiera na Europę.

    Nauczyciele SOSW wraz z uczniami realizują właśnie dwa projekty: w Szkole Przysposabiającej "If you're happy and you know it clap your hands" - nawiązujący do angielskiej piosenki o emocjach oraz w Szkole Branżowej "What is your favourite local cuisine?", czyli "Jaka jest Twoja ulubiona kuchnia regionalna?"

    Projekty są międzynarodowe, a ich uczestnicy to nauczyciele i uczniowie między innymi z Turcji, Rumuni, Ukrainy, Włoch, Portugalii, Serbii i Grecji. Za pomocą platformy e-Twinning młodzież pokazuje swoje działania w ramach projektu, komentuje, podgląda szkolne życie rówieśników. Językiem kontaktowym jest język angielski.

    Postępy z przebiegu projektu można podglądać tutaj: https://twinspace.etwinning.net/60415/home i tutaj: https://twinspace.etwinning.net/58509/home

    Osoby zaangażowane: Jadwiga Połatyńska, Ewa Biel, Małgorzata Nędza, Marta Kornobis, Agnieszka Dyląg, Tomasz Korta oraz Uczniowie ;-)