Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

CZWARTY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "HOLISTYCZNIE..."

 

    11 maja 2021 roku w naszej szkole odbył się po raz czwarty międzyszkolny konkurs z cyklu: "Holistycznie...", w którym wzięły udział następujące szkoły:

- Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce,

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Krakowie,

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie.

    Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja odbywała się online. Tym razem tematem przewodnim były angielskie przysłowia - nawiązaliśmy także do matematyki. Uczniowie rozwiązywali zadania korzystając z różnorodnych wirtualnych programów i narzędzi, takich jak KAHOOT!, Wordwall, Jamboard. Wszyscy doskonale sobie poradzili dobrze się przy tym bawiąc.

    Został również rozstrzygnięty konkurs na najlepsze wideo ilustrujące przysłowie: Międzyszkolny Oskar dla najlepszych aktorów wędruje do Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Krakowie.

    W pozostałych zmaganiach postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników za aktywny udział i doskonałe odpowiedzi. Spotkanie było także pretekstem do pochwalenia się projektem Erasmus+ w którym bierzemy udział, a naszymi partnerami są szkoły z Turcji, Belgii i Włoch. W konkursie aktywnie wspierał nas pan dyrektor Jarosław Statek oraz pani wicedyrektor Sylwia Ciężkowska, której dziękujemy za oprawę fotograficzną. Do zobaczenia za rok.