Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

XVII MAŁOPOLSKI KONKURS KUCHARSKO - CUKIERNICZY

 

    W XVII Małopolskim Konkursie Kucharsko - Cukierniczym z zadaniami konkursowymi zmagali się uczniowie kierunku kucharz oraz cukiernik z kilkunastu szkół, m.in. SOSW nr 1 w Krakowie, SOSW w Kobylance, ZSS w Nowym Sączu, ZSS nr 31 w Krakowie i in., oraz goście ze Słowacji.

    W obu dniach konkursu uczestnicy, przy przydzielonych dla nich stanowiskach, w skupieniu przystąpili do realizacji założonych zadań. Ich pracę oceniało jury, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele: Izby Rzemiosła, Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, prasy branżowej. Zastosowano profesjonalne procedury i technologie. Podobnie jak u cukierników efekty pracy dwuosobowych drużyn przerosły najśmielsze oczekiwania widzów, jak i oceniającego jury. Po zakończonej pracy licznie zgromadzona publiczność oglądała gotowe potrawy, jak sposób ich podania i prezentacji.

    Nasi uczniowie (kucharze) w składzie  – Dariusz Surówka (kl. II B) i Elżbieta Polak (kl. III A), przygotowywali: ZAKĄSKA: Gdzie jest znana rybka…? – francuski tost z łososiem wędzonym, pastą ze szpinaku z serem feta  i serem kozim, z jajkiem przepiórczym. DANIE GŁÓWNE:   Znana dziwaczka nieoczywiście…: - filet z kaczki w sosie musztardowo – miodowo- cytrynowo – maślanym z puree z zielonego groszku i wytrawną konfiturą z czerwonej cebuli.

Cukierników reprezentowali uczniowie w składzie: Natalia Jurkowska (kl. I A) , Ewa Jaros (kl. III A). Cukiernicy wykonywali: BAJKOWA ŁĄKA: Tort grylażowy z biszkoptową wkładką, chrupiącą czekoladową praliną z nutą miodu ,truflą czekoladową, wiśniową żelką i orzeźwiającym musem pod taflą marakuja curd, BANKIETÓWKA: Krem na bazie domowego budyniu z warstwą masy jabłkowej o smaku limonkowym zamkniętej w mocno czekoladowym cieście.

Cukiernicy zajęli I miejsce w kategorii "INSPIRUJĄCY SMAK POTRAWY" oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

 

NASZYM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

    W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników XVII Małopolskiego Konkursu Kucharsko-Cukierniczego licznie zgromadzona widownia miała okazję podziwiać efekty dwudniowych zmagań uczniów, uczestników kolejnej edycji tej imprezy. Na osobiście przygotowanych przez uczniów stanowiskach stanęły dekoracje inspirowane tematem „Świat baśni, bajek i legend”.

    Wyniki rywalizacji ogłosił pan dyrektor Stanisław Wydra w otoczeniu jury, gości specjalnych, sponsorów. Ogłaszanym wynikom towarzyszył  aplauz publiczności, kolegów i koleżanek, opiekunów uczestników konkursu.