Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

XVI MAŁOPOLSKI KONKURS KUCHARSKO - CUKIERNICZY

 

    W dniach 22 i 23 marca 2017 roku odbył się XVI Małopolski Konkurs Kucharsko-Cukierniczy o Puchar Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 14 w Krakowie. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu było „Produkty regionalne inspiracją współczesnego stołu". W konkursie jak co roku brali udział uczniowie szkół zawodowych z Małopolski oraz Czech, Słowacji i Węgier. W tym roku wzięło udział 17 grup kucharsko – cukierniczych. Działania zespołów oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz nauczycieli szkół gastronomicznych. 

    W konkursie naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

KucharzeOskar Wójcik i Damian Okarmus z klasy III d

Cukiernicy: Mariusz Kowalski i Jakub Płoszaj z klasy II a

Kucharze wykonywali: ZAKĄSKA: TERRINA Z GÓRSKIEGO PSTRĄGA Z KREMEM TWAROGOWO – CHRZANOWYM; DANIE GŁOWNE: WYTRAWNE ŻEBERKA PO GÓRALSKU, PURREE Z FASOLI I ZASMAŻANA KAPUSTA.

Cukiernicy wykonywali: ZAKĄSKA: „GRÓJECKIE JABŁKO POD PIERZYNKĄ” – SZARLOTKA Z KREMEM; TORT „PODCHMIELONA WIŚNIA ZAKORCZYŃSKA” – TORT Z MUSEM CZEKOLADOWYM I WIŚNIOWYM, GALARETKĄ Z WIŚNI ZAKORCZYŃSKICH.

 
    Uczniowie w wykonanie prac konkursowych włożyły całe serce i umiejętności kulinarne, co doceniło jury podczas degustacji i ocenie potraw. Na uczestników konkursu czekały również atrakcje przygotowane przez organizatorów konkursu.
 

W konkursie kucharskim nasi uczniowie zdobyli NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!!!

 Serdecznie gratulujemy!
                  
Konkurs oceniali mistrzowie cukiernictwa, właściciele pracowni cukierniczych, przedstawiciele firm branżowych oraz szefowie kuchni, członkowie Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników.