Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

"PRZERWAĆ KRĄG NIEMOCY"

 

    W ramach projektu „Przerwać krąg niemocy” realizowanego przez Galicyjską Fundację „Wsparcie, Integracja, Rozwój”, zakończył się kolejny etap, czyli miesięczny szkolenie zawodowe w zakresie: Pracownik obsługi gospodarczej z obsługą komputera.

    Uczestnicy kursu zdobywali wiedzę i nowe umiejętności uczestnicząc w zajęciach z elementami kucharstwa, obsługi hotelowej, cukiernictwa, dietetyki, cateringu oraz carwingu i baristiki, obsługi biurowej i komputerowej, ceramiki oraz stolarstwa. Każde zajęcia były nowym i ciekawym doświadczeniem, pełnym kolejnych wyzwań.

    Kursanci mieli również przyjemność zwiedzać ICE Kraków od „kuchni” poznając salę konferencyjną, salę teatralną, salę koncertową i bankietową czując się jak prawdziwy meloman. Punktem kulminacyjnym zwiedzania był widok z okna na Wawel i na naszą szkołę przy ulicy Barskiej. Wszyscy byli zachwyceni nowoczesnością obiektu.

    Kolejna zawodowa wycieczka odbyła się do Hilton Garden Inn Kraków, gdzie Pani General Manager oprowadziła kursantów po kulisach hotelu, pokazując wyposażenie apartamentu 4 gwiazdkowego oraz sposób jego obsługi, ułożenia bielizny hotelowej i obsługę pralni, a także urządzeń czyszczących. Dużą atrakcją było wejście na zaplecze kuchni hotelowej i przyglądanie się zawodowym kucharzom. Wszyscy mogli się poczuć jak prawdziwy pracownik pięter.

    Absolwenci z dużym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w każdych zajęciach, poznając poszczególne tajniki zawodowe. Szkolenie było nie tylko pracą, ale i jak sami twierdzą dużą przyjemnością i frajdą. Było okazją do aktywności zawodowej, obowiązkowości, systematyczności ale i możliwością nawiązania nowych znajomości.

    Na zakończenie szkolenia beneficjenci otrzymali zaświadczenia potwierdzające nowe umiejętności. Była to chwila wielkiej dumy ale i moment westchnienia, gdyż nadszedł czas rozstania.

    Po ukończeniu kursu nadszedł ostatni etap projektu, sprawdzenie swoich umiejętności zawodowych w pracy, uczestnicząc w 3 miesięcznym stażu na terenie naszego ośrodka. Życzymy powodzenia!!!