Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

PIERWSZE ZAJĘCIA DLA ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY - "KREATOR KARIERY"

 

    25 lutego 2017 roku odbyły się pierwsze zajęcia dla absolwentów naszej szkoły „Kreator kariery”. W inauguracji zajęć wzięła udział Pani V-ce - Dyrektor Ośrodka Sylwia Ciężkowska oraz pedagog szkolny\doradca zawodowy Małgorzata Kutek. Spotkanie zaczęło się od zajęć z przedsiębiorczości - papiery do kariery przeprowadzone przez panią Anie Dubas wraz z przedstawicielem Informacji Młodzieżowej - Eurodesk Kraków Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana -  Mariuszem Grzybem.

    Warsztaty „Papiery do kariery” uczą, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje słabe i mocne strony oraz skutecznie zaprezentować swoje kwalifikacje.. W czasie zajęć dogłębnie poznają i analizują dokumenty składające się na portfolio Europassa. Uczą się je wypełniać i przekonują się, dlaczego warto korzystać z nich przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.

   Następnie odbyły się zajęcia praktyczne z kucharstwa –wykwintne dodatki do zup gdzie pod czujnym okiem pani Renaty Rudawskiej kursanci zgłębiali tajniki wykonania Vol-au-vent pasztecik z gorącym nadzieniem, paluchów krucho drożdżowych z kminkiem oraz pierożków piwnych. Na deser wykonali przepyszne pączki.

    Pierwsze spotkanie było super, kursanci już nie mogą doczekać się kolejnych.