Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

DZIEŃ LICZBY PI. LICZBY, KTÓRA RZĄDZI ŚWIATEM

 

        Pi jest niewątpliwie najsłynniejszą liczbą świata. W przybliżeniu jest równa 3,14. To właśnie 14 marca obchodzone jest jej święto. Data nie jest przypadkowa ;) Z czym się wiąże? Dlaczego liczba Pi jest tak ważna, i w czym tkwi jej tajemnica? Na te, i inne pytania poszukali odpowiedzi uczestnicy Szkolnego Konkursu Matematycznego „Z liczbą Pi”.

    Konkurs poprzedzały warsztaty, na których uczniowie zapoznali się z najistotniejszymi wiadomościami i ciekawostkami dotyczącymi tej liczby. Swoją wiedzę mogli sprawdzić podczas wspólnej gry Kahoot! W dalszej części zmagań uczestnicy, dokonując odpowiednich pomiarów nauczyli się samodzielnie wyznaczać liczbę Pi.

    Ogromne brawa należą się wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i uczyli się rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Rekord należy do Michała Kowalczyka, który podał z pamięci 43 cyfry po przecinku!

    Gdy warsztaty dobiegły końca, po krótkiej przerwie, ochotnicy zmierzyli się z zadaniami obliczeniowymi. W sali, w której świętowano znalazła się wystawa prac plastycznych zgłoszonych do konkursu na najciekawszy plakat promujący liczbę Pi. Wszystkim uczestnikom matematycznych zmagań serdecznie dziękuję!

p. Paulina Kwiatek