Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

RELACJA NAUCZYCIELKI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH Z KURSU ERASMUS +  , KTÓRY ODBYŁA NA MALCIE

 

    W ramach programu Erasmus mój kurs realizowałam w szkole językowej ETI w ST’Julians na Malcie. Szkoła ETI oferuje szeroki zakres kursów językowych w tym również kurs dotyczący stosowania nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem technologii ICT w którym brałam udział. Poniżej krótka relacja z mojego wyjazdu.

14 -25 styczeń 2019

    Pierwsze dni to oczywiście dni integrujące wszystkich uczestników kursu z różnych krajów w Europie. Zajęcia prowadził kompetentny nauczyciel z bogatym doświadczeniem zawodowym. Kurs obejmował zagadnienia obejmujące takie tematy jak: tworzenie blogów, stron internetowych i ich wykorzystanie w celach edukacyjnych, edycja clipów wideo, tworzenie narzędzi edukacyjnych za pomocą aplikacji internetowych takich jak: https://edpuzzle.com/, https://learningapps.org/, https://www.classtools.net, www.123apps.com, Audacity, nagrywanie podcastów, tworzenie wirtualnych awatorów tożsamości, stosowania metody Webquest, projektowanie quizów oraz krzyżówek.

    Udział w kursie pozwolił mi nie tylko poznać wiele umiejętności informatyczno-komunikacyjnych, ale również był okazją wymiany doświadczeń zawodowych z innymi nauczycielami. Szkoła ETI oferuje popołudniami wspólne wycieczki turystyczne z przewodnikiem do wielu interesujących miejsc zabytkowych na wyspie. Maltę można również zwiedzić samodzielnie poruszając się komunikacją ogólnodostępną. Historia Malty sięga kilku tysięcy lat, a Valetta jej stolica to niezwykle interesujące miejsce z bogatą mieszanką kultur i zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sympatyczny przewodnik Mario w pigułce przekazanej wiedzy - potrafił nas zachęcić do wielokrotnego jej odwiedzania podczas naszego pobytu. Ciekawym miejscem jest również dawna stolica Mdina z 300 mieszkańcami nazywana miastem ciszy... Tych niezwykłych miejsc na Malcie można by wymieniać dziesiątki, ale tak naprawdę warto je zobaczyć oraz ich doświadczyć osobiście.