Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

OBÓZ REKREACYJNO - REHABILITACYJNY

 W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

 

        W dniach 4-17 sierpnia 2017 jak co roku grupa 39 wychowanków naszego Ośrodka przebywała na obozie rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Jastrzębiej Górze. Pobyt w "Jastrzębiej" był pełen wspaniałych wydarzeń oraz ciekawych atrakcji. Przy wspaniałej pogodzie nie tylko plażowaliśmy, spacerowaliśmy, zwiedzaliśmy, ale również imprezowaliśmy! Przy rytmach muzyki Reggae cieszyliśmy sie słońcem, plażą i morzem - doskonale czując letni klimat.

        W tym roku goszczący nas Ośrodek "Feniks" obchodził 10-lecie istnienia, a podczas "weselnego przyjęcia" poczęstował nas pysznym jubileuszowym tortem. Zabawa na parkiecie trwała prawie do północy, po czym wszystkie młode pary grzecznie poszły spać:) Za dni parę nawiedziły nas mroczne potwory i zjawy podczas Balu Przebierańców. Mroczni zakonnicy postrach siali, diabeł z czarownicą do zabawy zachęcali. Dobre wróżki czarów użyły, tak aby na dyskotekach wszyscy się dobrze bawili. Ponadto nastrój łagodziły oraz uśmiech na twarzach wszystkim sprawiły. Przy Kaszubskiej Kapeli słuchaliśmy tradycyjnej muzyki ludowej oraz uczyliśmy się kaszubskiego języka.

        Odwiedziliśmy również Latarnię Morską  w Rozewiu oraz "Gwiazdę Północy" najdalej wysuniętego miejsca  na północnej linii brzegowej polskiego wybrzeża. Pełny wrażeń i emocji był rejs statkiem "Brzydkie Kaczątko". Świetnie, również bawiliśmy się w Parku Rozrywki w Władysławowie. Ocean Park pozwolił nam dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat życia podwodnego, przejść się po dnie oceanu, spotkać z wielorybami, rekinami, olbrzymimi żółwiami oraz innymi zwierzakami morskimi w rzeczywistej skali 1:1. Podczas pobytu oglądaliśmy podwodny świat w kinie 3D, interaktywny film z Błękitnym Wielorybkiem oraz jeździliśmy na gokartach. Najbardziej dzielni i odważni wyszli na Wieżę Widokową z której rozpościerał się piękny widok na Mierzeje Helską.

    Podczas dwutygodniowego pobytu zwiedziliśmy Średniowieczną osadę z przełomu IX-X wieku w Sławutowie. Poznaliśmy pracę rzemieślników takich jak tkacz, garncarz, piekarz, kowal, zielarz, obrzędy oraz dawne tradycje Słowian. Braliśmy udział w warsztatach wypieku podpłomyków.

        Odwiedziliśmy Gdańsk, a w nim Muzeum II Wojny Światowej oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża Westerplatte. Dzięki panu Łukaszowi Darskiemu przeżyliśmy wspaniałą lekcję historii - doświadczenia wojennego Polski oraz innych krajów Europy Środkowej. Pośród wielu ekspozycji, archiwalnych fotografii, filmów, map na długo zapamiętamy wystawę pt. "Podróż w czasie" przedstawiającą mieszkanie warszawskiej rodziny w różnych okresach II Wojny Światowej. Muzeum wywarło na nas duże wrażenie, w całości pełni olbrzymią rolę edukacyjną.

        To był wspaniały czas, pełen turystycznych atrakcji, pozytywnych wibracji, .. Pozostają tylko wspomnienia w rytm muzyki Sunshine Reggae ...   Na, na, na, na, na, na, na, na ... Do zobaczenia za rok!