Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

BEZPIECZNI W SZKOLE I W MIEŚCIE - SPOTKANIE Z POLICJĄ, ABSOLWENTAMI I ... PSAMI

 

    W dniu 29 stycznia 2019 roku wychowankowie naszego ośrodka oraz uczestnicy kursu "Przerwać krąg niemocy” (wśród nich wielu naszych absolwentów) brali udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji. Organizatorem tego szkolenia było Galicyjskie Centrum Edukacji.

    Młodzież wysłuchała prelekcji na temat wielu współczesnych zagrożeń (kradzieże, rozboje, substancje psychoaktywne, przemoc fizyczna i psychiczna i inne nieodpowiedzialne zachowania w szkole, mieście a także w ruchu drogowym). Funkcjonariusze policji oprócz prelekcji i prezentacji odpowiadali na wiele pytań z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki.

    Podczas spotkania, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze, młodzież otrzymała wiele cennych informacji na temat codziennej pracy policjantów. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz różnego rodzaju umundurowania i sprzętu używanego do zadań taktycznych policjantów z wydziału ruchu drogowego i wydziału prewencji. Niektórzy z naszych uczniów mogli przymierzyć policyjne stroje i wcielić się w ich role.

    Jednak największą atrakcją tego spotkania była prezentacja dwóch szkolonych psów. Opiekunowie "psich funkcjonariuszy" opowiadali o trudnej pracy swoich podopiecznych. Młodzież zadawała wiele pytań, a „psie policjantki” po zaprezentowaniu nam swoich umiejętności pozwoliły się pogłaskać. To był niezapomniany dzień.