Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

CUKIERNIK

 Wypiek ciast, ciasteczek i tortów to główne zajęcie uczniów w czasie zgłębiania tajników tego zawodu. Uczniowie zdobywają umiejętności sporządzania podstawowych wyrobów ciastkarskich i cukierniczych oraz ich dekorowania. Praktyki zawodowe odbywają się w cukierniach i zakładach cukierniczych.

 

PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ

    Uczniowie opanowują tu umiejętności związane z obsługą gości hotelowych i codziennymi umiejętnościami porządkowymi. Poznają zasady świadczenia usług hotelowych. Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni na stanowisku: pokojowa, pracownik pralni.

 

SPRZEDAWCA

    Uczniowie podczas praktyk przygotowują się do pracy w obiektach handlowych. Uczą się sprzedaży produktów oferowanych w sprzedaży detalicznej oraz hurtowej. Poznają sposób organizowania zaopatrzenia i przyjmowania dostaw towaru, sposób czyszczenia, sortowania, metkowania i eksponowania przedmiotów handlowych.   

 

KUCHARZ

    Uczniowie zdobywają umiejętności związane z techniką przyrządzania różnych potraw i obsługą konsumenta. Uczą się przygotowywać posiłki według określonych receptur oraz odpowiednio do okazji nakrywać stół. Potrafią przygotować przyjęcia okolicznościowe jak też obsługują wszystkie ważne uroczystości szkolne. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach kucharskich.