Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

    W dniu 29 maja 2012 roku  Małopolski Komendant Wojewódzki Policji  insp. Mariusz Dąbek zatwierdził  przyznanie  naszej szkole Certyfikatu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo.

     Certyfikat został przyznany po wcześniejszym audycie (wizytacji) w naszej szkole specjalistów do spraw prewencji kryminalnej i nieletnich  Małopolskiej Policji, który odbył się 11 maja 2012 roku.

    Oznacza to, że nasza szkoła dokonuje wielu starań, aby uczniowie i pracownicy czuli się bezpiecznie. Bezpieczeństwo naszego ośrodka to nie tylko zamontowany monitoring, zamknięty dostęp osób obcych do szkoły czy dyżury nauczycieli w czasie przerw . Na co dzień realizowane są także różne ciekawe projekty i zadania, organizowane spotkania ze specjalistami do spraw profilaktyki,  w celu budzenia świadomości mądrego, kulturalnego i odpowiedzialnego zachowania się w szkole, na warsztatach i w internacie.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania przez naszą szkołę tego ważnego certyfikatu, który zaświadcza, że bezpieczeństwo młodzieży to jeden z ważniejszych priorytetów SOSW nr 1 w Krakowie.