Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

   

 


X OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

    W dniach 22- 26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy odbywały się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W Olimpiadzie startowało 1300 zawodników, wspomagało ich 340 trenerów i 500 wolontariuszy, a wysiłki oceniało 130 sędziów.

Złoci medaliści, a wśród nich Sylwester Chrzan (LA - bieg na 100 m) i Michał Sobkowski ( pływanie - 50 m. kraulem i 50 m. stylem grzbietowym) będą uczestniczyli w kwalifikacjach na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 r. Małopolskę, obok wymienionych uczniów naszej szkoły, reprezentowali też Dariusz Bil ( LA - pchnięcie kulą - II miejsce i bieg na 1500 m. - IV miejsce) i Dawid Hanuszkiewicz (pływanie 50 m. stylem dowolnym - III miejsce).

 

 

 


XV LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO "SPRAWNI RAZEM"

21 maja 2014 roku reprezentacja uczniów ZSZ Nr 30 w Krakowie wzięła udział

w XV Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego

„SPRAWNI- RAZEM” - obiekty AWF w Krakowie

 

   Celem tych Mistrzostw była popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz osiąganie wysokiego poziomu sprawności fizycznej. Sukces, „pokonywanie samych siebie” w konkurencjach wspomaga realizację celów rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i wychowawczych w pracy z młodzieżą.

    Reprezentanci ZSZ Nr 30 pod opieką nauczycielek WF: Magdaleny Ross, Marty Pałki i Haliny Kobyłczyk zdobyli indywidualnie medale i dyplomy w następujących konkurencjach :

 

 

Kobiety:

 

200 m

II miejsce Anna Gmaj

IV miejsce Natalia Cieślik

 

400 m

I miejsce Barbara Wieczorek

               II miejsce Grażyna Cieślik

 

800 m

III miejsce Barbara Wieczorek

               IV miejsce Karolina Balicka

 

Mężczyźni:

 

100 m

I miejsce  w biegu finałowym Mariusz Szlachta / reprezentant 2 szkół /

               III miejsce Patryk Zawadzki

               IV miejsce Marcin Paszkowski

 

400 m

III miejsce Patryk Odziewa

V miejsce Paweł Paluchowski

 

Skok w dal

III miejsce Patryk Zawadzki

 

Kula

II miejsce Patryk Zawadzki

III miejsce Paweł Biel

 

II miejsce drużynowo zdobyła sztafeta 4x100 kobiet w składzie : Karolina Balicka, Barbara Wieczorek, Anna Gmaj, Grażyna Cieślik

I miejsce drużynowo zdobyła sztafeta 4x100 mężczyzn w składzie : Paweł Paluchowski , Paweł Biel, Stanisław Setla, Patryk Zawadzki

 

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim reprezentantom udziału w Mistrzostwach Lekkoatletycznych oraz dziękujemy za wielką determinację w walce o zwycięstwo.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

 

 


OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU "SPRAWNI RAZEM"

   

    W dniach 16-18 maja 2014 roku  w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Sprawni Razem”. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. W zawodach wzięło udział aż 8 województw. Województwo małopolskie godnie reprezentował uczeń naszej szkoły Krystian Tytko oraz uczniowie z SOSW nr 6 w Krakowie. Uczeń Krystian Tytko pokazał klasę i zajął IV miejsce na 50 m w stylu dowolnym jednocześnie pobijając swój życiowy rekord!!! Krystian po raz kolejny udowodnił że czuje się jak ryba w wodzie!!! Ciężkie treningi pod instruktorów nie poszły na marne. Wręcz przeciwnie zachęciły ucznia do zdobywania kolejnych sukcesów J Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Warszawy , gdzie mieliśmy okazję z 30 pietra Pałacu Kultury i Nauki podziwiać panoramę miasta. Opiekę na zawodach sprawowała pani Marta Pałka.

 

 


XV MISTRZOSTWA WOJEWÓDZKIE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

   

W dniu 15 kwietnia 2014 roku rozegrane zostały XV Mistrzostwa Wojewódzkie w piłce nożnej chłopców. Przy niesprzyjającej pogodzie (padający deszcz i zimny wiatr) nasi koledzy dzielnie walczyli z przeciwnikami. Po zaciętych meczach wywalczyli II miejsce!!>! Drużyna zagrała w składzie: Mateusz Grzyb, Patryk Zawadzki, Paweł Paluchowski, Paweł Biel, Walenty Madejski, Stanisław Setla, Patryk Kutermak, Damian Rozumek, Grzegorz Kozioł, Mateusz Zając ( absolwent), Krystian Kucharski (absolwent), Łukasz Sadzik ( absolwent), Adrian Dymek ( absolwent). Opiekę sprawowały Panie: Beata Jewiarz i Magdalena Ross.

 

 


WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

   

W dniu 1 kwietnia 2014 roku odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Nasi uczniowie zajęli: Odziewa Patryk - 4 miejsce, Ciepiela Krzysztof - 8 miejsce, Madejski Walenty- 9 miejsce, Setla Stanisław - 10 miejsce, Radwański Oskar - 12 miejsce, Cieślik Grażyna - 7 miejsce, Balicka Karolina - 8 miejsce i Wieczorek Barbara - 9 miejsce. Opiekę sprawowały Panie: Magdalena Ross i Beata Jewiarz.

 


 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT W SKOTNIKACH

   

W dniu 18.04.2014 odbył się Wojewódzki Turniej w piłce nożnej dziewcząt w Skotnikach. Nasza drużyna w składzie: Justyna Iwan, Renata Płaszewska, Karolina Balicka, Anna Gmaj, Sylwia Adamus, Kinga Boroń   przegrały po dramatycznym meczu finałowym i zajęły II miejce. Opiekę sprawowały pani Magdalena Ross i pan Mateusz Kobalczyk.  Dzięki swoim umiejętnościom piłkarskim dwie uczennice Renata Płaszewska i Karolina Balicka  zostały powołane do kadry województwa małopolskiego i zagrają na Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewcząt w Słupsku.

 

 

MAŁOPOLSKI MITING PŁYWACKI "WIELKIE SERCE" O PUCHAR DYREKTORA SOSW NR 1 W KRAKOWIE

   

    W dniu 20 marca 2014 roku na krytej pływalni Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się Małopolski Miting Pływacki "Wielkie Serce" o Puchar Dyrektora SOSW nr 1 w Krakowie zorganizowany przez Panie: M. Ross, M. Pałkę, B. Jewiarz i H. Kobyłczyk.

    W zawodach uczestniczyła młodzież z : SOSW nr 6, SOSW nr 2, ZSS nr 1 oraz zawodnicy reprezentujący Nasz Ośrodek.

    Rywalizacja na poszczególnych dystansach pływackich była bardzo zacięta a główne trofeum wywalczyła reprezentacja SOSW nr 6.  Gratulujemy!!! Medale i  Puchar zawodnikom wręczała Pani Dyrektor Sylwia Ciężkowska.

 

 

 

 

 


 

X MISTRZOSTWA POLSKI W KRĘGLARSTWIE - LUBLIN 2013

   

KONKURENCJA KRĘGLE KLASYCZNE

Karolina Piekarz–kl. 2 b - 3 m indywidualnie - brązowa medalistka

Ewelina Rosik–kl. 2 b – 4 m indywidualnie

Dariusz Bil–kl. 2 c-p – 11 m indywidualnie

Konrad Partyka-kl.3 b - 16 m indywidualnie

ZSZ NR 30 - IV MIEJSCE DRUŻYNOWO W KRĘGLACH KLASYCZNYCH

 

KONKURENCJA BOWLING

Dariusz Bil–kl. 2 c-p – 7 m indywidualnie

Ewelina Rosik-2 b 9 m indywidualnie, medal i nagroda „FAIR PLAY”

ZSZ NR 30-IX MIEJSCE DRUŻYNOWO W BOWLINGU

 

   Lubin powitał nas mocnym wiatrem Orkan Ksawery. Chyba przyniósł nam szczęście, bo w pierwszym dniu Mistrzostw Polski w Kręglarstwie nasze dziewczyny pokonały w pięknym stylu pozostałe uczestniczki zawodów. Karolina Piekarz walczyła z Mistrzynią Polski o 2 miejsce indywidualnie w dogrywce, ostatecznie zajmując 3 miejsce, Ewelina Rosik tuż za nią uplasowała się na 4 miejscu. Cyt. wywiadu do artykułu : ”… Marta Jebut Mistrzyni Polski w kręglarstwie klasycznym:  - Było ciężko, trudno i było wiele emocji. Najtrudniej było pokonać dziewczynę z Krakowa. Miałam z nią dogrywkę o 2 miejsce…- mówiła Mistrzyni”. Dziewczęta okrzyknięto odkryciem Mistrzostw Polski-brały pierwszy raz udział w zawodach kręglarskich. Udział w X Mistrzostwach brało 10 drużyn z całej Polski, zawodnicy najlepsi z najlepszych w województwie, co spowodowało mocną rywalizację wśród zawodników. Nasi chłopcy mieli bardzo dużą konkurencję wśród swoich rywali- uplasowali w drugiej dziesiątce tabeli.

    W drugim dniu zawodów w konkurencji bowling startowało z każdej drużyny tylko po 2 zawodników i jak pokazały wyniki emocje wzięły górę i konkurencja okazała się trudniejsza do wygrania.

   W punktacji drużynowej zdobyliśmy IV miejsce w kręglach klasycznych i IX miejsce w bowlingu.

   Oprócz udziału w zawodach zwiedzaliśmy stadion piłkarski KGHM Polska Miedź S.A. - mieliśmy możliwość, oglądnąć sale konferencyjne, szatnię drużyny, siłownię, gabinet odnowy biologicznej, wyjść na główną płytę boiska i trybuny dla VIP-ów.

   Gratulujemy naszej drużynie kręglarskiej zdobytych medali, pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych indywidualnie i dla szkoły. Zdobyty sprzęt Fitness będzie wykorzystany na zajęciach w Sali Korekcyjnej. Drużyna małopolski reprezentowana przez naszą szkołę pojechała pod opieką Haliny Kobyłczyk i Alfredy Staśto.

   Dziękujemy organizatorom Mistrzostw Polski, nauczycielkom Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie Katarzynie Jania i Katarzynie Pietruszko za wspaniałą sportową atmosferę zawodów i gościnne przyjęcie naszej ekipy.

 

     

 

 


 

WIRTUALNY TRENING Z EWĄ CHODAKOWSKĄ

    28 listopada 2013 roku w ramach „szkoły promującej zdrowie” i programu „wf z klasą” nauczycielki wychowania fizycznego zorganizowały dla uczennic wirtualny trening z Ewą Chodakowską.

    Zajęcia te miały na celu zobrazować młodym dziewczynom jak powinien wyglądać profesjonalny trening. Ewa Chodakowska nie tylko zaraża pasją i optymizmem, ale także pomaga zmienić życie tysiącom kobiet. Osoby ćwiczące z "trenerką całej Polski" w krótkim czasie przechodzą niewiarygodną metamorfozę. Dziewczętom bardzo podobały się zajęcia wspólnie ze swoimi nauczycielkami wf-u wyciskały ostatnie poty przy programie o nazwie „SKALPEL”, który jest:

-idealny na rozpoczęcie przygody z ćwiczeniami
- uczy oddychania
-uczy napinania mięśni
-polepsza kondycję
-jest różnorodny pod wzg. ćwiczeń .

    W najbliższym czasie kolejny trening „KILLER” mamy nadzieję że wzmocniłyście trochę mięśnie, bo czeka nas nie lada wyzwanie :)

 

 

 


 

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

    W dniach 15 - 17 listopada 2013 roku w Obornikach Śląskich rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej chłopców. W składzie reprezentacji województwa małopolskiego w przeważającej większości byli uczniowie Naszej Szkoły: Zawadzki Patryk, Rozumek Damian, Paluchowski Paweł, Biel Paweł, Kutermak Patryk i Grzyb Mateusz. Zawody rozgrywane były systemem " każdy z każdym". Nasza drużyna wygrała 4 mecze, 1 przegrała i została wicemistrzem Polski!!! To duży sukces tych zawodników!!! Trenerem drużyny była Pani Beata Jewiarz.

 

 

 


 

XIV MAŁOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIADY SPECJALNE POLSKA MAŁOPOLSKIE

 

    18 listopada 2013 roku Hala Klubu Sportowego „Bronowianka” Kraków, ul. Zarzecze 124 a, gościła tenisistów stołowych zrzeszonych w ,,Olimpiadach Specjalnych".

    Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny sportowej i podsumowanie efektów szkolenia, uzyskanych w czasie treningów. Klub ,,Wilki" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 reprezentowało czterech zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:

Dariusz Bil - I miejsce

Michał Sobkowski - II miejsce

Szymon Aronowski - III miejsce

Sylwester Chrzan - IV miejsce

Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach sportowych.

 


 

MISTRZOSTWA POLSKI W FUTSALU

    W dniu 9 listopada 2013 roku w hali w Myślenicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Futsalu. W składzie reprezentacji województwa małopolskiego zagrało 2 uczniów Naszej Szkoły: Rabij Robert i Rozumek Damian a w sztabie trenerskim była Pani Beata Jewiarz. Drużyna z Małopolski wygrała wszystkie mecze i zdobyła 1 miejsce!!! Gratulujemy naszym kolegom zdobycia złotego medalu i życzymy im dalszych sukcesów!

 

   

 


 

DRUŻYNA STRZELECKA ZSZ NR 30 ROZPOCZĘŁA SZKOLENIOWE TRENINGI NA STRZELNICY SPORTOWEJ TS "WISŁA" W KRAKOWIE

    Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygotowania do zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej w roku szkolnym 2013/2014 pod opieką nauczyciela WF Haliny Kobyłczyk.

    W treningach biorą udział uczniowie, którzy już odkryli talent do tego sportu oraz uczniowie klas 1-ych, którzy rozpoczynają strzelecką przygodę w naszej szkole. Szkolenie prowadzone jest przez zaprzyjaźnionych z naszą młodzieżą trenerów sekcji strzeleckiej, którzy pomagają bezpiecznie i odpowiedzialnie posługiwać się bronią pneumatyczną oraz opanować trudną sztukę strzału w dziesiątkę na tarczy. Emocje związane z edukacją strzelecką widać na zdjęciach.

    Organizację szkolenia finansuje uczniom Stowarzyszenie „Wielkie Serce”.

    Najbliższym celem tych przygotowań jest udział w Turnieju Strzeleckim dla uczniów krakowskich szkół z okazji „Dnia Niepodległości” w dniu 14.11.2013 r. organizowanym przez TS „Wisła”.

 

 

 


 

III MIEJSCE W IV WOJEWÓDZKIM TURNIEJU W FUTSALU

 

    W dniu 29 października 2013r. nasza drużyna w składzie: Rozumek Damian, Grzyb Mateusz, Biel Paweł, Paluchowski Paweł, Sypytkowski Dawid, Kutermak Patryk i Rabij Robert zajęła III miejsce w IV Wojewódzkim Turnieju w Futsalu. Opiekę sprawowała Pani Beata Jewiarz. Do kadry Województwa Małopolskiego na Mistrzostwa Polski zostali powołani: Rabij Robert i Rozumek Damian.

 


 

II ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY KRAKOWSKIEGO

    22 października 2013 roku na krytej pływalni w Skawinie odbyły się II Zawody Pływackie Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego.

    Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała mocna drużyna chłopców.

W rywalizacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli:

I miejsce w stylu dowolnym 25m - Konrad Partyka

I miejsce w stylu dowolnym/mieszanym z deską 25m - Konrad Partyka

III miejsce w stylu grzbietowym 25m - Dariusz Bil

oraz

III miejsce w sztafecie chłopców 4x25m stylem dowolnym- Konrad Partytka, Szymon Aronowski, Dariusz Bil i Krystian Tytko.

   Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!! Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że czują się jak ryba w wodzie ! :)

  Opiekę na zawodach sprawowali nauczyciele w składzie: Marta Pałka i Mateusz Kobalczyk.

 

 

 


 

IV MIEJSCE KOSZYKARZY ZSZ NR 30 NA MISTRZOSTWACH POLSKI - SŁUPSK 2013

 

Drużyna koszykówki chłopców jako reprezentacja woj. małopolskiego ZSS „Sprawni-Razem” brała udział w Mistrzostwach Polski 11-13.10.2013 r. w Słupsku w składzie:

Zawadzki Patryk-kapitan drużyny, Rabij Robert, Biel Paweł, Paluchowski Paweł, Partyka Konrad, Paszkowski Marcin, Misiak Mateusz, Rozumek Damian.

Trenerzy: Halina Kobyłczyk i Józef Grzyb.

W hali Gimnazjum nr 4 w Słupsku rozegrano Finały MP ZSS „Sprawni – Razem” w koszykówce chłopców. Nasza drużyna zajęła IV miejsce w Polsce zdobywając dyplom i puchar. Walczyła o brązowy medal z drużyną woj. podkarpackiego, prowadząc przez pierwsze 6 minut meczu do zera. Jednak w dalszej części meczu brakło nam doświadczenia i skuteczności. Trener woj. podkarpackiego gratulował naszej drużynie wielkiej determinacji, gdyż był przekonany, że medal będzie nasz. Ostatecznie drużyną zwycięską w Mistrzostwach było woj. pomorskie, drugie miejsce woj. zachodnio-pomorskie, trzecie miejsce woj. podkarpackie, czwarte małopolskie, piąte woj. lubuskie i szóste mazowieckie. Należy zaznaczyć, ze w składach medalowych drużyn grali zawodnicy Kadry, którzy wyjeżdżali na Mistrzostwa Świata Federacji INAS -FID rozgrywanych w dniach 21-29 października 2013 roku w Turcji.

Kosze dla naszej drużyny zdobyli: Patryk Zawadzki, Robert Rabij, Damian Rozumek, Konrad Partyka, Paweł Biel.

Trener Kadry Polski ZSS „Sprawni-Razem” Robert Walczak obserwując zawodników wszystkich drużyn w trakcie meczów zauważył potencjał naszego koszykarza - Patryka Zawadzkiego, który został powołany do Koszykarskiej Kadry w nowym sezonie od 2014 roku.

Jeszcze raz gratuluję mojej drużynie koszykarskiej woli walki, sportowej postawy na boisku i wielu emocjonujących chwil w trakcie meczów. Treningi drużyny i praca uczących nauczycieli wychowania fizycznego przyniosła efekty.

W czasie wolnym od sportowych emocji wybraliśmy się do Ustki, gdzie miło spędziliśmy czas nad Bałtykiem, zwiedzając port rybacki i spacerując Promenadą Ustecką.

Niektórzy zawodnicy przy pomniku Syrenki Usteckiej przysięgali, że „…my tu za rok jeszcze wrócimy, ale już po medal…”

Uczestnictwo w Mistrzostwach Polski zawdzięczamy: Stowarzyszeniu „Wielkie Serce”, Radzie Rodziców, ZSS „Sprawni-Razem” OM w Krakowie, ZSS „Sprawni-Razem” w Słupsku, którzy sfinansowali nasze treningi oraz pobyt sportowo-rekreacyjny w Słupsku i Ustce.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Koszykarze ZSZ NR 30 z trenerami.

 

 


I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR STAROSTY OŚWIĘCIMSKIEGO

    30 września 2013 roku odbył się I Turniej Piłki Nożnej chłopców Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych o Puchar Starosty Oświęcimskiego. Celem rozgrywek było wyłonienie kadry województwa małopolskiego. Chłopcy pod opieką p. Magdy Ross i p. Mateusza Kobalczyka po ciężkich bojach zajęli niestety IV miejsce, pomimo tego 2 naszych uczniów Damian Rozumek z kl. ID i Robert Rabij z kl. IIA zostali zauważeni przez trenera kadry i powołani do reprezentacji województwa. Skład drużyny: Robert Rabij, Rozumek Damian, Zawadzki Patryk, Biel Paweł, Paluchowski Paweł, Kutermak Patryk, Trzyszczyk Szymon.

 

 


VII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

    W dniu 9 października 2013r., nad Zalewem w Nowej Hucie odbyły się VII Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych. Nasi zawodnicy zajmowali czołowe lokaty: Rabij Robert 3 miejsce, Wieczorek Barbara 4 miejsce, Cieślik Krzysztof 6 miejsce, Rozumek Damian 7 miejsce, Adamus Sylwia 7 miejsce i Cieślik Grażyna 8 miejsce. Opiekę sprawowały Panie : Magdalena Ross i Beata Jewiarz.

 

 


MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

    W dniu 21 września 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w piłce Nożnej Dziewcząt. Reprezentacja woj.  małopolskiego zdobyła 1 miejsce!!! W składzie złotych medalistek były nasze uczennice : Płaszewska Renata i Michalczyk Wioletta. Reprezentację do turnieju przygotowywały i ją prowadziły nasze nauczycielki: Beata Jewiarz i Marta Pałka. Gratulujemy sukcesu!!!


IV KRAKOWSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

    Dnia 26 września 2013 roku w Krakowie, na pływalni AGH ( ul. Buszka 4 ), odbył się IV Krakowski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Polska - Małopolskie. Zawodnicy sekcji ,,Wilki' pod opieką Pani Magdaleny Ross i Pana Jacka Zuby świetnie zaprezentowali nasz Ośrodek, osiągając bardzo dobre wyniki.

    Uczniowie zajmowali w swoich grupach startowych następujące miejsca:

25 m. stylem dowolnym: Krystian Tytko - I miejsce, Anna Komorek - II miejsce, Michał Sobkowski - III miejsce, Karol Kadłubek - IV miejsce.

25 m. stylem grzbietowym: Anna Komorek - IV miejsce, Michał Sobkowski - III miejsce, Mikołaj Macedoński - III miejsce. Karol Kadłubek - IV miejsce.

50 m. stylem grzbietowym: Mikołaj Macedoński - II miejsce.

    Zawodnicy zapowiedzieli, że będą wytrwale pracować przez cały rok i wezmą udział w przyszłorocznych zawodach.

 

 


WOJEWÓDZKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT W SKOTNIKACH

    W dniu 10.09.2013 odbył się Wojewódzki Turniej w piłce nożnej dziewcząt w Skotnikach. Nasza drużyna w składzie: Karolina Busse, Renata Płaszewska, Karolina Balicka, Wioletta Michalczyk i Elżbieta Janeczek przegrały po dramatycznym meczu finałowym i zajęły II miejce. Opiekę sprawowały pani Beata Jewiarz i Marta Pałka. A oto kilka zdjęć z rozgrzewki i turnieju.