Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

EUROPEJSKA PODRÓŻ

ZACZĘŁA SIĘ W KRAKOWIE

 

    Podróż do Europy, którą Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie odbywa wraz z uczniami z zaprzyjaźnionych szkół z Turcji Włoch i Belgii, rozpoczęła się w Krakowie. W pierwszym tygodniu grudnia w naszym ośrodku gościliśmy 19 uczniów i 11 nauczycieli z tych krajów realizując wspólnie program pod tytułem: "A holistic journey through Europe: approaching cultural heritage by games and Outdoor Activities"

    W realizację wydarzenia zaangażowało się ponad 20 nauczycieli, którzy prowadzili w języku angielskim warsztaty artystyczne i kulinarne, zajęcia ruchowe, grę terenową, zorganizowali wycieczki edukacyjne do muzeów i o charakterze przyrodniczo - poznawczym. Szczegółowy program oraz nazwiska osób prowadzących zajęcia znajduje się pod linkiem: https://tiny.pl/t2rlh Nad całością wydarzenia od strony organizacyjnej i merytorycznej czuwała koordynator projektu pani Jagoda Połatyńska.

    Warto wspomnieć, że poza wizytą naszych gości holistyczna podróż do Europy cały czas jest obecna w szkolnym życiu naszej młodzieży. Uczniowie zaangażowani są w projekt eTwinning o tym samym tytule, uczestniczą w różnego rodzaju konkursach, których celem jest poznawanie kultury naszych partnerów oraz dzielenie się naszą polską, odbyły się dwie konferencje online, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z wszystkich czterech szkół.

    Kolejne spotkanie zaplanowano na kwiecień 2020 roku, kiedy to grupa uczniów Specjalnego Ośrodka wyjedzie na 7 dni do szkoły tureckiej. Więcej zdjęć, filmy i relacje ze spotkania w Krakowie dostępne są na naszej stronie Facebook poświęconej projektom edukacyjnym w SOSW nr 1 w Krakowie: https://tiny.pl/t2rlx