Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

UCZNIOWIE OŚRODKA "Z WIZYTĄ U MATEJKI"

 

    W październiku uczniowie klas pierwszych szkoły zawodowej oraz uczniowie szkoły przysposabiającej biorą udział w lekcjach muzealnych poświęconych sylwetce Patrona Ośrodka organizowanych w Domu Jana Matejki na ul.Floriańskiej 41.

Uczniowie SPdP nr 2 w dwóch grupach zwiedzili Dom Jana Matejki i poznali pracownię i rekwizyty malarskie.  W czasie lekcji „Co ja zrobię z tej twarzy? – zabawy z portretem” w dniu 4 października br. wcielili się w rolę malarza i tworzyli portrety, bądź karykatury,

 

zaś podczas lekcji „Zmysły artysty – w pracowni malarza” dnia 9 października br. poznawali zmysłami: węchu, dotyku oraz wzroku warsztat malarza i jego inspiracje

 

 

                Z kolei uczniowie klas zawodowych mieli okazję zapoznać się z sylwetką wybitnego malarza historycznego patronującego naszej Placówce w czasie lekcji „Jan Matejko – życie i twórczość” organizowanych również w dwóch grupach w dniach 2 X oraz 11 X.

 

 

 Z pewnością możliwość naocznego zetknięcia się z pamiątkami zebranymi w domu twórcy poszerzyła wiedzę i ugruntowała informacje o Patronie wybranej szkoły.

Okazja do „sprawdzenia się” już wkrótce: w postaci konkursu wiedzy o Janie Matejce – trzymamy kciuki, powodzenia!