Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

WAKACJE W NORYMBERDZE

 

    W dniach 2 lipca do 8 lipca 2017 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Aneta Mysiak, p. Paulina Kwiatek oraz p. Mateusz Kobalczyk) wyjechała w ramach wymiany uczniowskiej do zaprzyjaźnionej szkoły Jakob-Muth Schule w Norymberdze. Współpraca między szkołami trwa już od ponad dziesięciu lat i jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) oraz Stowarzyszenia „Wielkie Serce”.

    W tym roku uczniowie przez pierwsze kilka dni przebywali w pensjonacie „Pod zielonym łabędziem” w malowniczej miejscowości Eschenbach położonej w okolicach Norymbergi. W czasie pobytu w Eschenbach młodzież odwiedziła park krajobrazowy, brała udział w zajęciach na basenie, w spływie kajakowym oraz w różnego rodzaju grach i zabawach. Po kilku dniach polska grupa przeniosła się do Norymbergi. Uczniowie SOSW mieli okazję zwiedzić miasto z polskim przewodnikiem oraz wziąć udział we wspólnych zajęciach warsztatowych w niemieckiej szkole. Pobyt w Norymberdze zakończyła uroczysta kolacja, w czasie której dokonano podsumowania spotkania.

    Wyjazd dostarczył uczestnikom niezapomnianych przeżyć. Kolejne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec odbędzie się już w bieżącym roku szkolnym w Krakowie.