Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

WYCIECZKA DO NORYMBERGI

 

    W ramach polsko - niemieckiej wymiany młodzieży, ośmioro uczniów naszego Ośrodka wraz z opiekunami spędziło 7 dni pełnych atrakcji w niemieckiej Bawarii.

    Pierwsza część pobytu, blisko natury, w małej miejscowości Eischenbach przeznaczona była na piesze wędrówki, gry i zabawy na świeżym powietrzu, zwiedzanie okolicy oraz integrację.. Dużą atrakcją była wycieczka do Parku wodnego. Popołudnia spędzaliśmy na integracyjnych grach i zabawach. Niemniej atrakcji czekało w drugiej części pobytu w mieście Norymberga, gdzie znajduje się zaprzyjaźniona z naszym Ośrodkiem Lebenschilfe Schule Nurnberg.

    Wzięliśmy tam udział w warsztatach gotowania, majsterkowania i warsztatach artystycznych. Odwiedziliśmy Centrum Dokumentacji Richsparteitagsgelande, gdzie poznaliśmy wiele ciekawych faktów na temat drugiej wojny światowej. Odbyliśmy ciekawą przejażdżkę po mieście wycieczkową "kolejką" oraz bawiliśmy się wyśmienicie grając w minigolfa. Podczas całego pobytu towarzyszyli nam niemieccy koledzy i koleżanki.

    Pobyt zaowocował nowymi znajomościami i ciekawymi doświadczeniami. Za rok w maju będziemy gościć kolegów i koleżanki z Lebenschilfe w naszym Ośrodku!