Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

WYCIECZKA TURYSTYCZNO - SZKOLENIOWA

DO WROCŁAWIA

 

    W dniach 23 - 25 marca 2015 roku grupa 13 uczniów z klas hotelarskich wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce turystyczno - szkoleniowej do Wrocławia.

    Odwiedziliśmy między innymi jeden z najstarszych wrocławskich hoteli 5-gwiazdkowy hotel Monopol, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią tego niezwykłego miejsca i podejrzenia obsługi hotelowej na najwyższym poziomie. Zwiedziliśmy stare miasto gdzie poznaliśmy niesamowitych mieszkańców – wrocławskie krasnale. Przywitaliśmy wiosnę we wrocławskim ZOO.

    Najwspanialszą atrakcją było jednak Afrykanarium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Zwiedziliśmy m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, widzieliśmy hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Zwiedziliśmy głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby które podziwialiśmy z podwodnego, akrylowego tunelu o długości o 18 m. Byliśmy też na Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie spotkaliśmy pingwiny przylądkowe oraz kotiki afrykańskie. Były też krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. Atrakcjom nie było końca, piękna pogoda dopisała, trzy dni minęły bardzo szybko i wszyscy z żalem żegnali się z pięknym miastem jakim jest Wrocław.