Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

WYDARZENIA W INTERNACIE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

WIZYTA GOŚCI Z NIEMIEC -

PIKNIK W INTERNACIE

    Tak  jak w roku poprzednim gościliśmy młodzież i  wychowawców  z zaprzyjaźnionego  niemieckiego ośrodka , który mieści się w pięknym i historycznym mieście – Norymbergii.

    My zajęliśmy się w tym dniu przygotowaniem plenerowego pikniku a nasi goście w tym czasie zwiedzali Wawel. Na zielonym terenie internatu zostały rozstawiane stoły i ławy a rozpalony grill zaczął dawać o sobie znak w postaci coraz bardziej intensywnego zapachu pieczonych kiełbasek, marynowanej karkówki, kurczakowych skrzydełek i nóżek.

    Gdy wszystkie przysmaki były już gotowe pod czujnym okiem Pana Leszka i Pana Marka, okazało się, że zgranie w czasie było prawie doskonałe. Zmęczeni zwiedzaniem nasi niemieccy koledzy z dużą energią zabrali się za pieczyste.

    Wszystkim bardzo smakowało a atmosfera robiła się coraz weselsza.

    Po chwili odpoczynku i relaksu przy stole nadszedł czas konkursów i zabaw ruchowych.  Były wyścigi w workach, rzuty do celu, jedzenie arbuza na czas i inne konkurencje. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji byli nagradzani słodkimi nagrodami na bieżąco.

    Dla wszystkich uczestników był to dzień pełen wrażeń i dobrych emocji. Do zobaczenia za rok!

   

 

-----------------------------------------------

WALENTYNKI 2014

    14 lutego na całym świecie świętują zakochani. Ponieważ w tym roku ten dzień przypadał podczas ferii, Dzień Zakochanych w Internacie zorganizowaliśmy tuż po ich zakończeniu. Była poczta walentynkowa czyli czułe wyznania dla swoich sympatii, pyszniutkie serduszka upieczone przez Panie Kucharki oraz tańce prawie do rana…no prawie… bo do ciszy nocnej. Czekamy na kolejne okazje, by świetnie się bawić…

   
   

 

-----------------------------------------------

WYJŚCIE NA LODOWISKO

        W zdrowym ciele - zdrowy duch!!!!!

    Dla mieszkańców internatu zorganizowaliśmy wyjście za lodowisko. Pogoda była wymarzona, uczestnicy wyjścia super wysportowani i - po olimpijskim sukcesie Zbigniewa Bródki - zapaleni do treningu na lodzie. Wycieczka udana. Nie ma co narzekać … kto był, ten wie o co chodzi.

    A na poprawę humoru zajadaliśmy się czekoladowymi batonikami.

-----------------------------------------------

 

BAL KARNAWAŁOWY W INTERNACIE

    Maski, kotyliony i śmieszne stroje można było zauważyć na twarzach i ciałach mieszkańców internatu i zaproszonych gości. A całe to zamieszanie spowodowane było  karnawałowym zawrotem głowy, który w tym roku w internacie odbywał się w poniedziałek 27.01.2014r. Tańczyliśmy, braliśmy udział w konkursach, jedliśmy ciastka i piliśmy soki.  Zabawa była wspaniała.

 

 

 

-----------------------------------------------

KONKURS KULINARNY

    14 listopada 2013 roku w godzinach wieczornych w naszym internacie odbył się konkurs kulinarny wzorowany na telewizyjnym Master Chef – ie. Sam konkurs był poprzedzony krótkim programem edukacyjnym o zdrowym odżywianiu i jego znaczeniu dla rozwoju dzieci i młodzieży.
    Animowana prezentacja z udziałem „wesołego Romka” ilustrowała prawidłowe wybory pożywienia. Więcej owoców i warzyw a zdecydowanie mniej fast foodów, słodyczy i słodkich gazowanych napojów. Sam konkurs polegał na konkurowaniu 4 zespołów walczących o pierwsze miejsce w sportowych zmaganiach przy tworzeniu pięknych i apetycznych kanapek.
    Najwyżej były oceniane kanapki, które uzyskały miano najzdrowszych i najbardziej kolorowych oraz apetycznych – nie mówiąc o smaku.
    Kilku zawodników nie biorących udziału w zawodach dzielnie wytwarzało naturalny sok z 15 kilogramów marchewek i jabłek. Był pyszny. Na koniec wszyscy częstowali się wykonanymi kanapkami, które popijano zdrowym i bardzo smacznym sokiem owocowo-warzywnym.