Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

ZACZAROWANY ŚWIAT SZTUKI

 

    Trwają przygotowania do wystawy prac naszych uczniów.

    Odbędzie się ona 7 czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej. Na stronie biblioteki pojawiła się już notatka na temat tego wydarzenia: ZACZAROWANY ŚWIAT SZTUKI

    „Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki, ale i do sukcesu na miarę jego możliwości”. Ta myśl Marii Grzegorzewskiej, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce przyświeca wystawie „Zaczarowany świat sztuki”, której uroczyste otwarcie nastąpi 7 czerwca 2018 o godz. 12.30. w Wypożyczalni i Pracowni dla Młodzieży, parter, pok. 51. Wystawa jest efektem całorocznej pracy młodzieży na zajęciach sztuki użytkowej oraz przysposobienia do pracy prowadzonych w Szkole Przysposabiającej do Pracy nr 2 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Krakowie, a jej celem jest zaprezentowanie oryginalnej twórczości młodzieży niepełnosprawnej oraz ich sposobu postrzegania świata. Arteterapia jawi się tu jako skuteczna formy rehabilitacji i uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym. Pomaga rozwijać w młodych ludziach ich talenty i pasje, a także występować w roli artysty – twórcy.

    W ekspozycji znajdziemy prace wykonane różnymi technikami plastyczno-technicznymi: rysunki, prace malarskie, ceramikę i witraż, prace krawieckie, kaletnicze i stolarskie.

    O niezwykłych talentach swoich uczniów oraz ich osiągnięciach opowie dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie, pan Jarosław Statek.