SPOTKANIE Z PRACODAWCAMI

Miło nam dziś było gościć pracodawców, z którymi współpracujemy już od wielu lat. Dzięki tej współpracy uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Krakowie mają możliwość realizowania praktyk zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy – krakowskich hotelach, barach gastronomicznych, zakładach fryzjerskich oraz sklepach. Umożliwia to kształtowanie wiele umiejętności nie tylko tych zawodowych, ale również wpływa na budowanie poczucia wartości, pewności siebie, samodzielności, zaradności.

Wyrażamy wdzięczność, iż wielu pracodawców widzi potencjał i wartość w naszych uczniach niezależnie od ich ograniczeń i trudności, zwłaszcza tych intelektualnych.

Spotkaliśmy się dzięki uprzejmości sąsiadującej firmy Amsterdam Standard w Krakowie. W ten sposób mogliśmy podziękować pracodawcom, umożliwiającym praktyczną naukę zawodu, którymi są:

Hotel Hilton, Hotel Puro, Hotel Ibis, Hotel Campanile, Hotel Novotel, Hotel Swing, Hotel Mercure, Hotel Poleski, sieć sklepów Carrfour, sieć krakowskich barów mlecznych oraz zakłady fryzjerskie.

Naszym gościem specjalnym był również pan Grzegorz Grzonka z-ca dyr. Fundacji Interantinaler Bund Polska, dzięki której nasi uczniowie w ramach programu Erasmus+ wyjeżdżającą na zagraniczne staże zawodowe.

Spotkanie miało charakter motywujący. Po uroczystym przywitaniu gości nasi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Następnie wystąpiła pani psycholog Magdalena Wrona w konferencji pt” Self care – czyli przyjaźń z samym sobą”. Znalazło się również miejsce na kącik z dobrą literaturą polecaną przez wielu specjalistów z zakresu psychologii. Po oficjalnej części był poczęstunek przygotowany przez przyszłych kucharzy i cukierników pracujących pod okiem nauczycieli zawodu.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za połączenie naszych celów edukacyjnych, zaangażowanie się i wsparcie.