UCZNIOWIE SPDP NR 2 NA X MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE POLONISTYCZNO – PLASTYCZNYM

Już po raz kolejny reprezentacja Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięła udział w jubileuszowym X Międzyszkolnym Konkursie Polonistyczno – Plastycznym pt” Literacka Biesiada z Julianem Tuwimem” w Skawinie.

Szkołę reprezentował Jan, Patryk, Jerzy oraz Kasia. Konkurs polonistyczny sprawdzał wiedzę z dwunastu wybranych utworów, zadania nie były proste. Trzeba było odgadnąć tytuł wiersza, rozpoznać bohaterów utworu, rozwiązać krzyżówkę, dopasować ilustrację do wiersza, ułożyć prawidłowy tytuł utworu czy wymienić kolejność wydarzeń w wierszu. Uczniowie z zapałem odpowiadali na poszczególne pytania, zdobywając punkty dla swoich drużyn i spisali się znakomicie otrzymując wyróżnienie i pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. W kategorii plastycznej pt: „Bohaterowie Juliana Tuwima” Jan otrzymał III miejsce, a Szymon wyróżnienie.

Konkurs wywołał wiele wrażeń i wzruszeń, aż trudno było się opanować. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół specjalnych. Jak przystało na jubileuszowy konkurs nie obyło się bez okolicznościowego tortu i poczęstunku. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i piękne nagrody. Uczniom serdecznie gratulujemy wiedzy oraz wytrwałości jaką włożyli w przygotowanie się do konkursu literackiego!!!