PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

Praktyki zawodowe w ramach projektu mobilności zawodowych były niezapomnianym doświadczeniem dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia, którzy w tym semestrze wyjechali do malowniczego miasta Leptokaria w Grecji. Od 13 maja do 24 maja uczniowie klas trzecich i drugich mieli okazję doskonalić swoje umiejętności w takich zawodach jak: kucharz, cukiernik, pracownik obsługi hotelowej, mechanik pojazdów samochodowych oraz sprzedawca. Pracując w międzynarodowych zespołach, w lokalnych zakładach pracy, nasi młodzi pracownicy doskonalili swój warsztat i zdobywali nowe kompetencje zawodowe takie jak praca w zespole i pod presją czasu. Rozwijali swoje zdolności komunikacyjne oraz zdolności planowania i zarządzania czasem i zadaniami. Nauczyli się samodzielnie i kreatywnie rozwiązywać problemy. Swoje zadania wykonywali z wielkim zaangażowaniem i starannością.

Ten wyjazd stworzył również okazje do poznania nowych miejsc, antycznej kultury i fascynujących ludzi. Uczniowie odwiedzili Wąwóz Enipeas, przepiękną wyspę Skiatos, Meteory- niesamowity masyw skalny z wykutymi w skałach klasztorami z początku XIV wieku, Twierdzę Platanamonas, górską wioskę Palaios Panteleimonas oraz plażę w Nei Pori.

W ubiegłym tygodniu uczestnicy projektu spotkali się z grupą uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Bochni, którzy również brali udział w praktykach, aby wspólnie podsumować działania projektowe. Jednym z punktów programu było wspólne przygotowanie greckich przysmaków oraz stworzenie plakatu upamiętniającego wyjazd. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte podczas wyjazdu umiejętności.

Serdecznie dziękujemy Uczniom i Nauczycielom z SOSW w Bochni za wspólny wyjazd i warsztaty. Dziękujemy Fundacji Internationaler Bund Polska oraz G&D Travel za umożliwienie nam udziału w tym niesamowitym projekcie.

Projekt mobilności zawodowych jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+. Realizuje go konsorcjum, w skład którego weszły: Fundacja Internationaler Bund Polska (koordynator projektu), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni. Partnerem w Grecji jest G&D Travel.