Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

DNI KRAKOWA

 

    Już 1 czerwca ruszają Dni Krakowa: trwające przez cały miesiąc święto miasta, którego program wypełniają rozmaite imprezy kulturalne, od Święta Flagi Miasta, przez Paradę Smoków, po Festiwal Kultury Żydowskiej. Dni Krakowa rozpoczną się w ten weekend Wielką Paradą Smoków. W tym roku Teatr Groteska zaprasza do szalonej podróży pod hasłem „W czterdzieści smoków dookoła świata”. Barwny korowód przejdzie ulicami Starego Miasta, a na Bulwarach Wiślanych czeka na nas Smoczy Pilnik Rodzinny. W sobotę zobaczymy też na Wiśle wielkie widowisko plenerowe.

    Atrakcji nie zabraknie przez cały czerwiec. Czekają na nas i wydarzenia związane z historią jak np. święto flagi, Intronizacja Króla Kurkowego czy Pochód Lajkonika, jak i kulturalne. W czerwcu odbędą się m.in. Festiwal Miłosza. Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Literatury dla Dzieci i Wodecki Twist Festiwal. Kulturę będziemy mogli odkrywać również nocą w ramach Nocy Teatru i Nocy Tańca.

    Na Rynku Głównym będzie miała miejsce ceremonia otwarcia 15. Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa OWHC, a w ramach cyklu „Cracovia Danza: balet w mieście” będzie można zobaczyć pokaz przygotowany w związku z dwusetnymi urodzinami Moniuszki. Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncerty: „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” oraz „Dziękujemy za wolność”. Jak co roku w czerwcową sobotę czeka nas też święto muzyki - Wianki.