Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ I –go STOPNIA NA FESTIWALU ZAWODÓW

 

    Nasz udział w Festiwalu Zawodów można znowu zaliczyć do udanych… to już po raz czwarty… Stało się to chyba już naszą tradycją… Ale jak zwykle od początku…

    W dniach 21 -23 marca 2019 roku wzięliśmy udział w Festiwalu Zawodów, który odbył się w Kraków Expo przy ulicy Galicyjskiej. Nasza Szkoła zaprezentowała się aż w trzech branżach: administracyjno – usługowej, gastronomiczno – turystycznej oraz mechanicznej. Pierwsza z nich to zawody sprzedawca, pracownik pomocniczy krawca, pracownik pomocniczy fryzjera oraz kaletnik. Na tym stanowisku pokazaliśmy nasze wyroby, a młodzież zaprosiła gimnazjalistów i ósmoklasistów do spróbowania jak to jest na chwilę stać się sprzedawcą, krawcem czy kaletnikiem. Można było ozdobić świąteczne gadżety a później nauczyć się jak ozdobnie je zapakować. Druga branża gastronomiczno – turystyczna to zawody pomocnik obsługi hotelowej, cukiernik i kucharz. Tam pokazaliśmy jak pięknie nakryć stół, młodzież przygotowywała wyroby cukiernicze i przepyszne przekąski, którymi częstowaliśmy innych. Wata cukrowa podbiła nasze serca…. Trzecie stanowisko to zawód mechanik pojazdów samochodowych oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli przez te trzy dni w życiu „Festiwalowym”. Spróbowali różnych potraw od innych kucharzy i cukierników, zobaczyli pokazy kelnerskie. Dziewczęta skorzystał z usług uczniów z kierunku fryzjerskiego oraz kosmetycznego. W ramach integracji i nowych znajomości zostały profesjonalnie i modnie uczesane i pomalowane. Zobaczyliśmy jak wiele uczniów uczy się różnych zawodów. W trakcie zawodów zaprezentował się także Nasz Zespól Taneczny ASLAN. Te trzy dni minęły nam bardzo szybko tak wiele się działo… Prawda, włożyliśmy w ten Festiwal wiele pracy – nasi nauczyciele także – ale warto było – jak zawsze.

    Za rok postaramy się jeszcze lepiej przygotować i godnie reprezentować naszą Szkołę. Zapraszamy do obejrzenia przepięknych zdjęć i porozmawiania z uczniami biorącymi udział w tym przedsięwzięciu.