Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "MATEMATYKA Z ANGIELSKIM HOLISTYCZNIE CZYLI JAK?"

 

    Realizując projekt Erasmus+ już po raz drugi w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbył się międzyszkolny konkurs „ Matematyka z angielskim holistycznie, czyli jak?”.

    Podobnie jak w roku ubiegłym innowacyjność naszego pomysłu polegała na holistycznym podejściu do tematu: połączeniu matematyki z językiem angielskim. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było wykorzystanie nowych i starych technologii informacyjnych.

    Gośćmi naszej placówki było siedem szkół z województwa małopolskiego: Zespół Szkół z ul. Zakątek, Zespół Szkół z ul. Czarnogórskiej, Zespoły Szkół z Chrzanowa, Oświęcimia, Myślenic, Wieliczki i Gliwic.

    Międzyszkolny konkurs „Matematyka z angielskim holistycznie, czyli jak?” rozpoczął się krótkim przedstawieniem z udziałem uczniów. Podczas występu nasi goście mogli zobaczyć płyty winylowe, dyskietki, najstarsze modele telefonów, poznać zastosowanie gramofonu i działanie maszyny do pisania.

    Po krótkiej części oficjalnej na sali gimnastycznej, uczniowie zostali podzieleni na dziesięć zespołów. Każdy zespół podczas zmagań korzystał z aplikacji Learning Apps, Lyrics Training, rozwiązywał technologiczne krzyżówki, grał w memory w języku angielskim, a nawet na chwilę powrócił do XX wieku, by móc poznać jedną z najciekawszych gier komputerowych.

    Po zmaganiach wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie mogli odpocząć przy pizzy, soku i herbacie. Zwycięzcami została drużyna z Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce.

    Zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok !