Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

KONKURS KUCHARSKI "MAM ZAWÓD. MAM FANTAZJĘ".

 

    Dnia 17 października 2019 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie nasz uczeń Szymon Wesołowski z klasy II C, wziął udział w konkursie Mam Zawód. Mam Fantazję. Organizowanego w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Temat konkurencji to Frutti di mare z Małopolskim akcentem.

    W ramach konkursu uczeń wykonywał: zakąska zimna (solony obwarzanek z pastą z bryndzy z paluszkami krabowymi i pietruszką a także z roszponką, ziołami młodego groszku oraz krewetką, czipsy z kiełbasy Lisieckiej, zakąska ciepła (mus z topinamburu, przegrzebki, salsa z mix sałat i pomidorów, karmelizowane jabłko łąckie, czipsy z sera Gazdrowskiego, krewetka).

    W konkursie brało udział 10 ekip z terenu Krakowa i spoza Krakowa. Po wykonaniu zadań konkursowych wykonane potrawy oceniali jurorzy (szefowie kuchni, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie Departament Edukacji).

    Potrawy trafiły także na stół prezentacyjny gdzie mogli je ocenić pozostali zaproszeni goście. Uczeń Szymon Wesołowski zebrał wiele pochlebnych opinii od jurorów i organizatorów.