Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

"MATEMATYKA HOLISTYCZNIE, CZYLI JAK?" - PRZYGOTOWANIA CZAS ZACZĄĆ!

 

    Jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt naszej szkoły „Matematyka holistycznie, czyli jak?” jest jednym z grantowych projektów w ogólnopolskim programie mPotęgi – programie popularyzującym i wspierającym naukę matematyki.

    Członkowie komisji konkursowej wytypowali zwycięzców spośród 771 zgłoszeń - w tym nasz Ośrodek. 262 szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i uczelnie wyższe z całej Polski będą realizować projekty matematyczne.

    Innowacyjność naszego konceptu polega właśnie na holistycznym podejściu do tematu, czyli stawiamy nie tylko na matematykę ale spróbujemy w nasz projekt włączyć język angielski i informatykę, nie zapominając o sztuce, a nawet modzie ;) Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy pragnie przełamać stereotyp matematyki trudnej, nudnej i dla wybranych, a dzięki wygranej i wsparciu w postaci otrzymanego grantu założony cel łatwiej będzie osiągnąć :) Co nas wkrótce czeka? Matematyka w korelacji z językiem angielskim i informatyką, praca na platformach Moodle i Kahoot, szkolne inscenizacje, i konkursy, także te międzyszkolne. Razem pokażemy, że matematyka nie taka straszna, jak ją malują ;)

    Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.