Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

    

W dniu 21 maja 2010 r.  na obiektach sportowych AWF w Krakowie odbył się  XIII Małopolski Mityng Lekkoatletyczny. Była to cykliczna impreza organizowana przez Olimpiady Specjalne.

 Nasi zawodnicy odnieśli znaczące sukcesy:

Adrian Dymek - I miejsce w biegu na 800 m.

Rafał Sarna - III miejsce - pchnięcie kulą

Andrzej Korab - III miejsce w biegu na 100 m.

    Gościem specjalnym imprezy była  brązowa medalistka z Vancouver - Luiza Złotowska.

~~ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW ~~

 


W dniach 25 - 26 marca 2010 roku odbyły się w Zakopanem  Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie pod patronatem Organizacji „Sprawni Razem”. Reprezentacja młodzieży z naszego Ośrodka pod opieką Marka Franaszka i Marianny Wyszyńskiej wystartowała w konkurencji: zjazd na slalomie gigancie z góry „Harenda” (drugą konkurencją były biegi narciarskie).

Zawodom towarzyszyła pozytywna aura zdrowej rywalizacji, duże emocje i zaangażowanie uczestników. Wszyscy wzajemnie się wspierali i kibicowali sobie nawzajem.

    Dwójce naszych reprezentantów udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników, co przy zawodach ogólnopolskich można potraktować jako duży sukces. prócz zawodów młodzież mogła korzystać z kąpieli w aqua-parku, sauny, a także wzięła udział w wycieczce na Krupówki. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni entuzjazmu i chęci do doskonalenia swoich umiejętności na obozie narciarskim w przyszłym roku.

~~ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW ~~

 


W dniu 18-go lutego 2010 r. przedstawiciele  14- tej drużyny  harcerskiej w składzie: Maria Kalisz, Małgorzata Orlik, Maciej Kubas, Mateusz Marcinek, Mateusz Skab, Mateusz Wajda oraz Karol Woźniak, wszyscy z klasy II Ap, uczestniczyli  w Olimpiadzie Zimowej „Nieprzetartego Szlaku” Chorągwi Krakowskiej ZHP, która miała miejsce  w Myślenicach – Zarabie – góra Chełm.

W spotkaniu  wzięli udział harcerze z siedmiu szkół. Uczestniczyliśmy w następujących konkurencjach:

·        Zjazd na jabłuszku

·        Jazda na sankach

·        Rzut śnieżkami do celu

·        Wyścig zaprzęgów saneczkowych

·        Przeciąganie liny

Rywalizacja w poszczególnych konkurencjach dostarczyła nam wiele pozytywnych emocji, uczestnicy olimpiady otrzymali dyplomy, medale i puchary dla swoich drużyn. Założeniem olimpiady była metodyka harcerska – jako forma rewalidacji osób niepełnosprawnych, integracja środowisk harcerskich NS, umiejętność działania w grupie oraz rywalizacji fair play. Wspólne spotkanie przy pięknej pogodzie pozostanie miłym wspomnieniem dla każdego z nas.

~~ ZDJĘCIA Z OLIMPIADY ~~

   

 


    Z inicjatywy naszych nauczycieli w-fu w dniu 2 grudnia 2009 roku  odbył się na terenie J&J SPORT CENTER  SKOTNIKI  Turniej Piłki Nożnej na który zaproszono zawodników uczących się w małopolskich gimnazjach. Celem turnieju było wzajemne poznanie się i promocja działalności sportowej naszej szkoły. Piłkarze  z ZSZ nr 3O zostali pokonani przez gimnazjalistów i zajęli III miejsce.

 


 

   W listopadzie 2009 roku drużyna chłopców naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Turnieju  halowej piłki nożnej („Futsal”) na obiektach K. S. WAWEL KRAKÓW i zajęła wysokie II miejsce.

 


     W dniu 18 listopada 2009 roku reprezentacja naszej szkoły walczyła podczas X Małopolskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Polska - Małopolskie, który odbył się na hali Klubu Sportowego "Bronowianka" w Krakowie. Oto wyniki  naszych tenisistów, którzy zwyciężali w różnych kategoriach.

I miejsce:   Andrzej Korab

II miejsce:  Sarna Rafał  

III miejsce:  Jerzy Godawski

IV miejsce:  Maciej Kubas

 

~~ ZDJĘCIA Z ZAWODÓW ~~

 

 


   

      W dniach W dniach 16-17 października 2009 roku, w Chroustovicach (Czechy), reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Łukasz Sadzik, Sebastian Moik (klasa II B) i Krystian Kucharski (klasa I B) pod opieką trenerską p. Dyrektor Beaty Jewiarz wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech w Piłce Nożnej. Nasi chłopcy tworzyli skład reprezentacji miasta Krakowa, jako jednej z 12 drużyn Europy (m.in.  z  Czech, Słowacji i Niemiec) i zajęli II miejsce. Zdobyty puchar dołączył do wielu  cennych pamiątek sportowych naszego Ośrodka.

~~ ZDJĘCIA Z MISTRZOSTW ~~