Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

LEKCJA ANGIELSKIEGO METODĄ CLIL

I ZAGRANICZNY GOŚĆ

 

    Już po raz czwarty w szkole branżowej na lekcji języka angielskiego pojawił się tajemniczy gość. Tym razem odwiedziła nas Natalya Leonova, wolontariuszka Erasmus+ z Rosji, która studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim.

    Uczniowie klasy II a i II b dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat kultury, języka, geografii, ustroju politycznego i mieszkańców Rosji. Zadaniem uczniów było także przywitanie, a potem zadawanie pytań naszemu gościowi aby lepiej się poznać. Wszystko w języku angielskim. Podczas zajęć pani Jagoda Połatyńska zastosowała metodę pracy CLIL (Content and Language Integrated Learning), która polega na nauce języka obcego niejako "przy okazji" podczas poznawania interesujących nas treści. Dodatkowo takie spotkanie to lekcja tolerancji i motywacja do nauki języka obcego.

W drugiej części spotkania pani Natalya pokazała prezentację na temat Moskwy, z której pochodzi, poczęstowała nas rosyjskimi czekoladkami ale największą frajdę sprawiło uczniom poznanie rosyjskiego alfabetu i możliwość zapisania swojego imienia cyrylicą.
 

W ubiegłym roku na lekcjach gościliśmy nauczycieli z Włoch, Belgii i Hiszpanii.

Relacje z poprzednich zajęć można zobaczyć pod linkami:

https://tiny.pl/t882v

https://tiny.pl/t888l

Spotkania są częścią realizowanych w Ośrodku projektów Erasmus+.