Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

W dniach 7 do 13 lipca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli możliwość odwiedzenia zaprzyjaźnionej szkoły Jakob-Muth-Schule w Norymberdze. Ta niemiecka szkoła już od 2004 r. prowadzi współpracę z naszym Ośrodkiem na zasadzie wzajemnych wizyt wychowanków i  pedagogów oraz wymiany doświadczeń. W tym roku gospodarzami była strona niemiecka.

            Nasi uczniowie spędzili 7 wspaniałych dni w miejscowości Eschenbach i samej Norymberdze. W programie były wycieczki piesze i rowerowe, podchody, pobyty na basenie i nad jeziorem. Wielką atrakcją było wspólne wiosłowanie po jeziorze, rozgrywki sportowe. W Norymberdze mieliśmy możliwość spotkania na Ratuszu z wiceburmistrzem Norymbergi, wizyty w szkole Jakob-Muth-Schule, spotkania z jej  uczniami oraz uczestniczenia w zajęciach kucharstwa, stolarstwa i dekoratorskich. Zwiedziliśmy warsztaty, gdzie zatrudnienie znajdują absolwenci szkoły. Spacerowaliśmy po norymberskiej Starówce poznając najciekawsze zabytki. Z żalem pożegnaliśmy się na kolacji w dawnym browarze Lederer, zapraszając do odwiedzenia nas w przyszłym roku szkolnym.

Skład delegacji:

Opiekunowie: Ewa Karasińska, Mariusz Fornal, Krzysztof Bruzda ( kierowca)

Uczniowie: Angelika Gabryś, Izabela Jaros, Barbara Wieczorek, Joanna Żmuda, Damian Kucharski, Patryk Mikosch, Konrad Partyka, Mateusz Wajda.

Pobyt możliwy był dzięki pomocy organizacji Lebenshilfe Nürnberg, organizacji „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży” oraz  Stowarzyszenia „Wielkie Serce”.

A oto fotorelacja z wycieczki: