Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

 

WYCIECZKA UCZNIÓW SPDP NR 2 DO WADOWIC I KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

 

    W dniu 21 marca 2017 roku Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 wraz z Nauczycielami pojechali na wycieczkę do Wadowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwszy Dzień Wiosny przywitał nas piękną pogodą, co pozwoliło nam na spędzenie tego dnia w przyjemnej atmosferze.

    W Wadowicach odwiedziliśmy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, który zachwycił nas swoimi ekspozycjami. Został nam przybliżony życiorys młodzieńczych lat życia Karola Wojtyły, następnie jego drogę do kapłaństwa oraz wybór na Stolicę Piotrową. Przeszliśmy również drogę pielgrzymek Ojca Świętego do 129 krajów świata. Oglądaliśmy poruszającą ekspozycję dotyczącą śmierci i pogrzebu Jana Pawła II, aż po okres wyniesienia na ołtarze naszego Wielkiego Rodaka.

    Po wizycie w muzeum wybraliśmy się na wadowicki rynek, gdzie zjedliśmy słynne „papieskie” kremówki.

  W drodze do Krakowa odwiedziliśmy również Sanktuarium Maryjno-Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać historię tego niezwykłego miejsca.

   Wycieczka zakończyła się pysznym obiadem w kalwaryjskiej restauracji i powrotem do Krakowa. Zapraszamy na fotorelację z wycieczki.