Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

    Wyjechaliśmy z Krakowa w strugach deszczu. Zakopane powitało nas mgłą. Gór nie było widać. Kiedy podjechaliśmy autokarem pod Willę „KURANT” słońce oświetliło urok jesieni w Tatrach. Program wyjazdu realizowaliśmy już od obiadu. Wyruszyliśmy na spacer pod Skocznię, gdzie oglądaliśmy skoki narciarzy na igielicie. Od  skoczka Łukasza Rutkowskiego otrzymaliśmy zdjęcia z jego autografem. Następnie przeszliśmy na Zakopiańskie Krupówki. Aleja sklepów i straganów z pamiątkami trochę nas oszołomiła. Wieczorem na integracyjnej dyskotece bawiliśmy się przy dźwiękach płyt przywiezionych przez koleżankę z 1 a. W drugi dzień od rana słońce powitało nas i już wiedzieliśmy, że widok na Tatry z Gubałówki będzie piękny. Dużą atrakcją dla nas był bardzo wyraźny widok krzyża na Giewoncie oraz cała panorama Tatr. Sport ekstremalny-czyli zjazd torem saneczkowym, dostarczył nam mocnych wrażeń. Szybkość sanek było ciężko opanować  szczególnie na zakrętach.

Gubałówka - saneczki

Justynka na Krupówkach

Klasa I b z wychowawcą - p. Halinką

Krupówki

Gubałówka i Muzeum Tatrzańskie

Pan Mariusz wiezie z zakopanego rzeźbę p. Rząsy na Aukcję "Wielkiego Serca"

       Muzeum Tatrzańskie zwiedzaliśmy idąc na Gubałówkę. Sale muzealne były pełne ciekawych eksponatów. Naszą uwagę zwróciły zwierzęta, stroje ludowe z Podhala, chaty góralskie oraz narzędzia rolnicze. Wieczorem zasiedliśmy  w chacie góralskiej na grilla. Gospodarze ugościli nas góralskim bigosem oraz kiełbaską i oscypkami z żurawiną. Na zakończenie integracji w ostatnim dniu pobytu zjedliśmy w Koktajlbarze  na Krupówkach „Puchar Lodowy”, który osłodził nam cały trud zwiedzania Zakopanego.

      Dziękujemy Stowarzyszeniu „Wielkie Serce” oraz Dyrekcji Ośrodka za organizację i dofinansowanie do wyjazdu integracyjnego klas I-ych do Zakopanego.

      Dziękujemy Kierownikowi wycieczki p. Halinie Kobyłczyk za ciekawy  program wyjazdu oraz naszym Wychowawcom p. Urszuli Sutowskiej - Nowak, p. Mariuszowi Fornalowi  za troskliwą opiekę nad nami w czasie pobytu w Zakopanem. Mogliśmy poczuć się sobą, porozmawiać o swoich problemach i być blisko swojego wychowawcy. To było dla nas bardzo ważne. Mieli dla nas czas na rozmowy. Myśleliśmy, że oni nas nie znają - trochę się przeliczyliśmy - rozpracowali nasze problemy bardzo szybko.   Za to im dziękujemy !!!  Zaczynamy się zmieniać dla Nich i dzięki Nim :)    W imieniu uczestników II turnusu Wyjazdu Integracyjnego

                                                             Iwona Gąsior i Justyna Jeżyna z kl 1 b