Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

WYDARZENIA W INTERNACIE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W INTERNACIE

    W dniu 18 czerwca 2015 roku odbyło się Uroczyste Zakończenie roku szkolnego w Internacie. Cała młodzież zaangażowała się w przygotowania, a Samorząd Wychowanków przygotował zachwycający program artystyczny, podsumowujący rok szkolny i zapowiadający nadchodzące wakacje.

    Absolwentom rozdano pamiątkowe dyplomy i upominki. Rozdano nagrody w Konkursie czystości sal, w tym roku prym wiodły dziewczynki, oraz w konkursie Na Najlepszego Wychowanka. Nagrodę za trzyletnią pracę na rzecz internatu i szkoły otrzymał Darek Bil – swój wymarzony rower górski.

    Atrakcjom nie było końca – po przemówieniach Pana Dyrektora Jarosława Statka i Pani Kierownik Agaty Kuzy przywieziono do internatu specjalna kolację: pizzę Cappriciosę i Pizzę Góralską. Na deser podano ciasta z pietyzmem upieczone przez nasze Panie Kucharki.

    Wszyscy bawili się świetnie, co można zobaczyć na zdjęciach ilustrujących nasze wspólne spotkanie.

 

 
 

 


 

ARS - JAK DBAĆ O MIŁOŚĆ

    W naszym Internacie, w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego odbywał się projekt współfinansowany przez SWISS CONTRIBUTION I MINISTERSTWO ZDROWIA. Był to cykl spotkań, w których uczestniczyli mieszkańcy Internatu.

    ARS czyli sztuka życia. sztuka życia i miłości. Zajęcia te miały uświadomić młodzieży, że zdrowe życie przekłada się na dobre relacje z innymi, że o miłość trzeba zadbać, trzeba posiąść odpowiednie umiejętności, które przyczynią się do bezpiecznego i dojrzałego życia swojego i swoich najbliższych.

 

 


 

ZABAWA WALENTYNKOWO - KARNAWAŁOWA

    W tym roku eksperyment! Walentynki i zabawa karnawałowa jednocześnie. Przygotowania trwały bardzo długo i były niesamowicie intensywne. Trzeba było przygotować dekoracje do Sali balowej, stroje, maski i inne gadżety, które są nieodzowne dla dobrej zabawy. Magazyny internatu zostały dokładnie przetrząśnięte w poszukiwaniu elementów strojów dla uczestników zabawy.

    Nie zapomniano o poczcie Walentynkowej, więc skrzynka ozdobiona serduszkami została ustawiona na korytarzu tydzień przed uroczystym wieczorem. Każdy mógł przygotować liścik i zaadresowany do właściwej osoby, wrzucić go do skrzynki. Bal był przedni i wszyscy bawili się doskonale nie wyłączając wychowawców, których stroje przykuwały uwagę postronnych obserwatorów. Atmosferę osładzały słodkie przegryzki i napoje.

    A więc – do zobaczenia w tłusty czwartek!

 

 

 


 

WYBORY DO SAMORZĄDU INTERNATU

    15 września 2014 roku w sposób  demokratyczny i tajny wybrano  osoby do rady samorządu internatu.

Oto Oni:

Przewodnicząca : Karolina Balicka

 

Zastępca przewodniczącej:  Darek Bil

 

Przewodnicząca sekcji porządkowej: Kasia Guzdkiewicz

 

Przewodniczący sekcji sportowej: Wiesiek Palowski, Jacek Bubka

 

Przewodniczący sekcji kulturalno – rozrywkowej: Przemek Rusiński

 

 Zwycięzcom gratulujemy!

 


 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

    16 października 2014 roku mieszkańcy Internatu mieli okazje uczcić święto wszystkich pracowników Oświaty i naszego Ośrodka. Młodzież przy dyskretnej pomocy wychowawców przygotowała fantastyczny program artystyczny, który stanowił wyraz wdzięczności wobec tych, którzy każdego dnia opiekują się nimi w Internacie. Były układy taneczne ( nawet chłopcy tańczyli), wiersze, piosenki, a na końcu wykwintne ciasto oraz kawa, herbata i cappuccino. Sto lat dla nauczycieli , wychowawców i wszystkich pracowników Ośrodka!!!!!