Stowarzyszenie "Wielkie Serce"

Stowarzyszenie na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1
ul. Barska 45
30 - 307 Kraków

tel/fax  12-266-29-67

 

   

   

    Uczniowie naszej Szkoły odnoszą wiele sukcesów w lekkoatletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej i koszykówce na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.  Każdy uczeń ma okazję spróbować swoich sił na największych obiektach sportowych miasta Krakowa i całej Polski.  Więcej o sporcie w naszej szkole...

   Oto ważne wydarzenia sportowe, w których wzięli udział nasi uczniowie w roku szkolnym 2011/2012.

    Dnia 13 czerwca 2012 roku nasza drużyna „SHOOTING TEAM” została zaproszona na I  Międzyszkolny Turniej Strzelecki o Puchar Towarzystwa Sportowego TS „Wisła” Kraków wraz z opiekunami mgr H. Kobyłczyk i mgr Tomaszem Miksą.

Skład „Shooting Team”:

Przemysław Białas – 28 miejsce – 145 p

Krzysztof Rzepa – 29 miejsce – 145 p

Marek Łoniewski – 45 miejsce - 131 p

Przemysław Kopciuch – 59 miejsce – 120 p

Adam Szwajda – 60 miejsce – 116 p

Mateusz Wajda – 68 miejsce – 106 p

Monika Jaroszewicz - 62 miejsce – 128 p

Zielińska Aneta - /przekroczyła czas trwania konkurencji/

    Gratulacje dla naszych uczniów za udział, sportową walkę, technikę strzelania i rewelacyjne wyniki na tle młodzieży z innych szkół.

    Udział w zawodach wzięło 99 uczestników - dziewcząt i chłopców z 12 szkół krakowskich:

 1. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ;
 2. Zespół Społecznych Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 7;
 3. Zespół Szkół Budowlanych nr 1;
 4. Zespół Szkół Budowlanych nr 2;
 5. Zespół Szkół Budowlanych Nr 7;
 6. IX Liceum Ogólnokształcące;
 7. XI Liceum Ogólnokształcące;
 8. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 30;
 9. Kolegium Europejskie nr 6;
 10. Gimnazjum Inspiracja;
 11. Gimnazjum z Zespołu Społecznych Szkół Mistrzostwa Sportowego;
 12. Gimnazjum nr 33;

 

 

 


    5 czerwca 2012 roku odbyły się zawody sportowe krakowskich szkół przysposabiających do pracy oraz gimnazjów specjalnych zorganizowane przez naszą Szkołę. W turnieju rywalizowało 6 drużyn.

Wyniki:

W grupie pierwszej:

I miejsce: Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 30

II miejsce: Gimnazjum nr 67

III miejsce: Gimnazjum nr 20 - drużyna I

W grupie drugiej :

I miejsce: Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 1

II miejsce: Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2

III miejsce: Gimnazjum nr 20 - drużyna II

   

 

 


 6 czerwca 2012 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w publicznej sesji treningowej reprezentacji Holandii na stadionie miejskim im. Henryka Reymana. Uczniowie ocenili pracę trenera Berta Van Marvijka za bardzo profesjonalną, a formę Holenderskiej drużyny narodowej przed Euro 2012 za doskonałą.

 

 


    9 maja 2012 roku uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 w Krakowie uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy TS ,,Wisła"...

 

 

 


 

W Europejskim Tygodniu Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Polsce wzięło udział ponad 2600 zawodników, 500 trenerów i 550 wolontariuszy. Celem Tygodnia jest zjednoczenie całego środowiska piłkarskiego w Europie, w celu promocji i rozwoju piłki nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną. W sumie wystartuje 50 tys. sportowców, którzy będą uczestniczyć w ponad 400 lokalnych wydarzeniach w 45 krajach. Inicjatywę wspierają narodowe federacje i kluby piłkarskie w całej Europie, w tym UEFA. W Polsce zawodnicy OS, podczas kolejki ligowej, wyprowadzili zespoły na boiska, wnosząc także flagę OS. 30 kwietnia 2012 roku uczniowie naszego Ośrodka wyprowadzali zawodników  drużyn ,,Wisły" i ,,Cracovii" na stadionie przy ul. Reymonta.

 

 

 

 


 

 

W dniu 27 kwietnia 2012 roku na obiektach AWF w Krakowie odbył się XIV Małopolski Miting w Lekkiej Atletyce. Nasi uczniowie pod opieką Pani Beaty Jewiarz i Pana Jacka Zuby odnieśli kolejne sukcesy.

Anna Włusek: III miejsce w biegu na 100 m i V miejsce w pchnięciu kulą

Szymon Aronowski: I miejsce w biegu na 100m i IV miejsce w pchnięciu kulą

Piotr Suchan: I miejsce w pchnięciu kulą i IV miejsce w biegu na 100m

Dawid Hanuszkiewicz: III miejsce w biegu na 100m i VI miejsce w pchnięciu kula

 

 


    Dnia 18 kwietnia 2012 roku na strzelnicy TS "Wisła" odbył się Turniej w Strzelectwie Sportowym o Puchar Dyrektora SOSW nr 1. Zwycięzcami zostali:

W kategorii dziewczęta: I miejsce - Monika Jaroszewicz, II miejsce - Marcelina Matys, III miejsce - Joanna Chwastek

W kategorii chłopcy: I miejsce - Mateusz Wajda, II miejsce - Marek Łoniewski, III miejsce - Przemysław Białas.

 

 


 

17 kwietnia 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Piłce Nożnej Chłopców. Nasza drużyna w składzie: Dymek Adria, Trzyszczyk Dawid, Kopciuch Przemysław, Batko Bartłomiej, Kucharski Krystian, Cieślik Daniel, Partyka Konrad zajęła III miejsce... 

 


Co tydzień uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 2 uczestniczą w zajęciach sportowych na basenie. Zajęcia odbywają się pod czujnym okiem instruktorów pływania i nauczycieli wychowania fizycznego z naszej Szkoły. Uczniowie bawią się znakomicie!

 


    Od stycznia do marca 2012 r.  nasza młodzież ze szkoły ZSZ NR 30 w Krakowie oraz internatu brała udział w szkoleniu ze strzelectwa sportowego na strzelnicy TS „Wisła” przy ul. Reymonta. W szkoleniu brało udział 80 uczniów – dziewczęta i chłopcy pod opieką nauczycieli WF i PO ze szkoły i wychowawców z internatu. Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie „Wielkie Serce”. Młodzież bardzo chętnie wzięła udział w szkoleniu ze strzelania. Pod okiem wspaniałych trenerów sekcji strzeleckiej ,niektórzy uczniowie odkryli w sobie talent do tego sportu, pomimo, iż broń w ręku trzymali  pierwszy raz w życiu. Na zdjęciach widać duże zaangażowanie i emocje związane z trzymaniem broni i oddawaniem celnych strzałów do tarczy.

     Celem tego szkolenia było przygotowanie młodzieży do Mistrzostw Szkoły    o Puchar Dyrektora Ośrodka w kategorii dziewcząt i chłopców.

 


 

    22 marca 2012 roku odbyły się w naszym Internacie zawody w bocce. Wzięło w nich udział 22 zawodników w dwuosobowych zespołach.  po 58 pojedynkach wyłoniono zwycięzców, którymi został zespół "Wisła" występujący w składzie: Małgorzata Orlik i Jerzy Godawski. Drugie miejsce zdobył zespół "Świat według Kiepskich" w składzie: Angelika Galos i Szymon Aronowski. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie "Cracovia" w składzie:  Paulina Nowak i Piotr Suchan.

 

   

 


 

    9 lutego 2012 roku nasza 14–ta drużyna harcerska im. Janka Bytnara uczestniczyła w Olimpiadzie Zimowej Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Myślenicach na Górze Chełm. Duża atrakcja dla wszystkich był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Góry Chełm.

    W olimpiadzie uczestniczyło 6 środowisk harcerskich z różnych placówek, łącznie 80 osób. Przeprowadzono takie konkurencje jak: zjazd na sankach, zjazd na jabłuszku, rzut do celu, wyścig zaprzęgów i przeciąganie liny. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce w przeciąganiu liny – nie było to łatwe siłę mieli wszyscy.

    Spotkanie miało charakter integracji środowisk harcerskich, wszyscy wrócili z dyplomami i medalami.

 

 
   

 


 

 

    Dnia 17 listopada 2011 roku na pływalni Uniwersytetu Pedagogicznego odbyły się towarzyskie zawody w pływaniu. Wzięło w nich udział 25 zawodników z zaprzyjaźnionych gimnazjów. Celem zawodów była nie tylko rywalizacja, ale także integracja i dobra zabawa. I miejsce zajęła Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2. II miejsce zajęło Gimnazjum nr 55.

 

 

 


    Dnia a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a 16 listopada 2011 roku w Hali Klubu Sportowego "Bronowianka" odbył się XII Małopolski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiady Specjalne - Polska Małopolskie. W zawodach nasz Ośrodek reprezentowali: Anna Włusek, Szymon Aronowski, Jerzy Godawski i Maciej Kubas. Najlepiej wypadli Ania i Szymon zajmując odpowiednio I i III miejsce.

 

 

 


    Dnia  22 września 2011 roku w Krakowie na pływalni AGH (ul. Buszka 4) odbył się XII Małopolski Mityng Pływacki - Olimpiady Specjalne Polska - Małopolskie. Zawody odbyły się w następujących konkurencjach: 25 m – styl dowolny, 50 m – styl dowolny, 25 m – styl grzbietowy, 50 m – styl grzbietowy. W zawodach  wzięli udział  zawodnicy z sekcji ,,Wilki" działająca w naszej Szkole. I miejsce w stylu dowolnym na dystansie 25 m i 50 m zajął Jerzy Godawski. IV miejsce w stylu dowolnym na dystansie 25 m zajął Szymon Aronowski. I miejsce w stylu dowolnym na dystansie 25 m oraz w stylu grzbietowym na dystansie 25 m zajął Dawid Hanuszkiewicz.

   

 


    Dnia 13 września 2011 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich w Skotnikach. 3 miejsce wywalczyli dla nas: Dymek Adrian, Balicki Aleksander, Rzepa Krzysztof, Antos Patryk, Trzyszczyk Dawid, Kucharski Krystian, Batko Bartłomiej, Pajdzik Michał. Gratulujemy!


 

    29 września 2011 roku w Szymbarku odbyły się zawody - Biegi przełajowe - MSS "Sprawni-Razem", w których udział wzięli uczniowie z naszej szkoły.

 

 


 

 

2010/2011

2009/2010